Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 24 września 2021 r.

pon., 09/27/2021 - 07:22 -- Gwarant

1.    Nabycie sprawdzające – nowe uprawnienia skarbówki od stycznia 2022

 

Tagi: polski ład, nabycie sprawdzające, 

 

Funkcjonariusze skarbówki zyskają możliwość dokonywania nabycia sprawdzającego. Celem ma być wykazanie zaewidencjonowania sprzedaży na kasie i wydanie paragonu. Nawet w razie braku stwierdzenia nieprawidłowości, sprawdzający będzie musiał się wylegitymować.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Tomasz Ciechoński

Tytuł: Nabycie sprawdzające. Skarbówka będzie udawać klienta, by kontrolować paragony

Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8254193,nabycie-sprawdzajace-prowokacja-.urzednikow-skarbowych-polski-lad.html

 

 

2.    Polski Ład – koniec wspólnego rozliczania z dzieckiem

 

Tagi:  polski ład, rozliczenie roczne, 

 

Rodzić samotnie wychowujący dziecko nie będzie mógł rozliczyć się wraz z

nim. Zamiast tego wprowadzona ma zostać ulga w wysokości 1500 zł.

 

Źródło: Prawo.pl

Autor:  Grzegorz Grochowina, Sebastian Kałuża

Tytuł: Większość samotnych rodziców straci na likwidacji wspólnegorozliczenia

Link: https://www.prawo.pl/podatki/wspolne-rozliczenie-samotnych-rodzicow-kto-straci-na-likwidacji-ulgi-w-pit,510842.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."