Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 26 października 2021 r.

śr., 10/27/2021 - 07:22 -- Gwarant

1.    Jeżeli nie ma władztwa ekonomicznego nie ma dostawy

 

Tagi: wyrok NSA, VAT, darowizna

 

Jeżeli darowizna nie miała definitywnego charakteru, a darczyńca sprawuje władztwo ekonomiczne nad przedmiotem darowizny, nie będziemy mieli do czynienia z dostawą towarów.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Łukasz Zalewski

Tytuł: Darowizna bez VAT, jeśli nie prowadzi do konsumpcji

Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/vat/artykuly/8277677,darowizna-od-rodzicow-podatek-vat-dzialalnosc-gospodarcza.html

 

 

2.    Polski Ład zmieni zasady opodatkowania powiązanych z polskimi podatnikami spółek

 

Tagi:  Polski Ład, CIT, CFC, spółki kontrolowane

 

Podatek płacony przez zagraniczne spółki kontrolowane nie będzie kalkulowany w oparciu o dochód, lecz o posiadane aktywa.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Łukasz Zalewski

Tytuł: Fiskus zażąda podatku od 8 proc. zagranicznych aktywów

Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8278882,polski-lad-pit-cit-podatek-od-zagranicznych-aktywow.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."