Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 27 grudnia 2021 r.

śr., 12/29/2021 - 07:20 -- Gwarant

1.    Weryfikacja kontrahentów – fiskus łagodzi stanowisko

Tagi: interpretacja ogólna, ceny transferowe, 

 

Obowiązek weryfikacji kontrahenta pod kątem przeprowadzanych przez niego transakcji z podmiotami z rajów podatkowych dotyczy jedynie zakupów na kwotę powyżej 500.000 euro – wyjaśniło MF w wydanej interpretacji ogólnej.

 

 

Źródło: Prawo.pl

Autor: Krzysztof Koślicki

Tytuł: MF łagodzi obowiązek sprawdzania transakcji z rajów podatkowych

Link: https://www.prawo.pl/podatki/interpretacja-ogolna-ws-transakcji-i-firm-z-rajow-podatkowych,512492.html

 

 

2.    Polski Ład – słodko-gorzka obniżka stawek ryczałtu

Tagi: polski ład, ryczałt

 

Z możliwości opodatkowania ryczałtem nie będą mogli skorzystać przedsiębiorcy świadczących te same usługi na rzecz byłych pracodawców w pierwszym roku opodatkowania.

 

Źródło: Prawo.pl

Autor: Krzysztof Koślicki

Tytuł: Informatycy, by skorzystać z Polskiego Ładu, będąmusieli zmienić pracę

Link: https://www.prawo.pl/podatki/ryczalt-dla-informatykow-i-programistow-w-polskim-ladzie,511313.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."