Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 27 lipca 2021 r.

śr., 07/28/2021 - 07:52 -- Gwarant

1.    Nowy Ład – przedstawiono szczegóły ustawy podatkowej

 

Tagi: nowy ład, składka zdrowotna

 

Składka zdrowotna dla pracowników i przedsiębiorców wyniesie 9% i nie będzie podlegała odliczeniu od dochodu, ryczałtowcy zapłacą składkę w wysokości 1/3 stawki płaconego ryczałtu.

 

Źródło: Prawo.pl

Autor: Krzysztof Koślicki

Tytuł: Resort finansów szykuje kompleksową reformę opodatkowania

Link: https://www.prawo.pl/podatki/podatki-i-przepisy-podatkowe-w-polskim-ladzie-lipiec-2021,509673.html

 

 

2.    Przychód spółki osobowej to przychód z działalności gospodarczej

 

Tagi:  wyrok NSA, spółka jawna, przychód, wspólnik, źródło przychodów

 

Przedsiębiorca osiągający przychód za pośrednictwem spółki osobowej zalicza go do źródła przychodów z działalności gospodarczej - nawet jeżeli osiągając ten sam przychód samodzielnie musiałby zaliczyć go do przychodów z kapitałów pieniężnych.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Katarzyna Jędrzejewska

Tytuł: NSA: Przychody ze spółki osobowej to nie kapitały

Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8215463,nsa-przychody-ze-spolki-osobowej-kapitaly.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."