Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 27 września 2021 r.

wt., 09/28/2021 - 07:18 -- Gwarant

1.    Fiskus upiera się przy CIT od spółek jawnych

 

Tagi: interpretacja indywidualna, CIT, spółka jawna, 

 

Z raz uzyskanego statusu CIT, nie da się zrezygnować – spółka jawna która stała się podatnikiem CIT, nie uzyska na powrót statusu spółki transparentnej podatkowo, nawet jeżeli wszystkimi wspólnikami zostaną osoby fizyczne.

 

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Agnieszka Pokojska

Tytuł: Spółka jawna a CIT. Fiskus wszystko już wie, a mimo to żąda podatku

Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8255749,spolka-jawna-cit-interpretacje-podatkowe.html

 

 

2.    Będą zmiany w zwracaniu dofinansowania z tarcz antykryzysowych

 

Tagi:  tarcza antykryzysowa, dofinansowanie do wynagrodzenia,

 

Otrzymanie dofinansowania do wynagrodzenia pracownika który nie kwalifikował się do programu, będzie skutkować koniecznością zwrotu jedynie tej części a nie całości otrzymanego dofinansowania.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor:  Michalina Topolewska, Łukasz Guza

Tytuł: Rewolucja w rozliczaniu tarcz. Będzie łatwiej dla pracodawców

Link: https://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/8255348,specustawa-covidowa-tarcza-antykryzysowa-rozliczanie-pracodawca.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."