Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 29 grudnia 2021 r.

czw., 12/30/2021 - 09:26 -- Gwarant

1.    Liniowcy wciąż niepewni stawki zdrowotnej za styczeń

Tagi: polski ład, składka zdrowotna, 

 

Ministerstwo Finansów oraz ZUS uparcie przekonuję, że wysokość składki zdrowotnej za styczeń dla osób rozliczających się podatkiem liniowym wyniesie 9% zamiast 4,9%, choć nie wynika to z żadnego przepisu.

 

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: PAP

Tytuł: Sarnowski: Za styczeń składka zdrowotna dla liniowców wyniesie 9 proc.

Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8322330,polski-lad-sarnowski-za-styczen-skladka-zdrowotna-dla-liniowcow-wyniesie-9-proc.html

 

 

2.    Dropshipper płaci podatek od marży

Tagi: polski ład, ryczałt, 

 

Pośrednik wystawiający na portalach aukcyjnych towar oferowany na zagranicznych portalach zapłaci podatek jedynie od marży.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Agnieszka Pokojska

Tytuł: Dropshipper płaci podatek tylko od prowizji

Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8322418,dropshipping-aliexpress-allegro-podatek-dochodowy-interpretacja.html

 

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."