Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 29 listopad 2021 r.

czw., 12/09/2021 - 07:36 -- Gwarant

1.    Dożylne wlewy witaminowe z PIT

Tagi: interpretacja indywidualna, PIT, przychód, 

 

Spółka, która finansuje pracownikom preparaty witaminowe mające przyspieszyć rekonwalescencję po przebytej chorobie, musi potrącić z tego tytułu zaliczkę na podatek.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Mariusz Szulc

Tytuł: Witaminowy koktajl od szefa jest z PIT

Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8302171,witaminowy-preparat-dla-pracownikow-pit-zaliczka-kis.html

 

 

2.    Ulga dla pracowników – można uniknąć kłopotów z rozliczaniem

Tagi: polski ład, ulga dla pracowników, 

 

Choć sam algorytm wyliczania ulgi nie przysparza większych problemów, w niektórych sytuacjach łatwo będzie o zaniżenie zaliczki na PIT, co uderzy też w samych pracowników. Rozwiązaniem może być rezygnacja przez pracowników z odliczania ulgi w trakcie roku.

 

  Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

  Autor: Katarzyna Jędrzejewska

 Tytuł: Polski Ład. Ulga dla pracownika kłopotem płatnika

 Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8302122,polski-lad-ulga-dla-pracownika-platnik.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."