Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 3 listopada 2021 r.

czw., 11/04/2021 - 07:13 -- Gwarant

1.    Wielka luka w polskim ładzie

 

Tagi: Polski ład, zero PIT, 

 

Podmioty, które uzyskają zwolnienia z PIT do kwoty 115 528 zł (rodziny z co najmniej czwórką dzieci, powracający zza granicy oraz czynni zawodowo seniorzy) nie zapłacą również składki zdrowotnej. Na taką interpretację pozwala treść przepisów.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Agnieszka Pokojska

Tytuł: Luka w Polskim Ładzie: Ani PIT, ani składki

Link:https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8283834,polski-lad-podatek-dochodowy-skladka-zdrowotna.html

 

 

2.    Świadczenie zza granicy bez podatku

 

Tagi:  PIT, niezdolność do pracy, zasiłek, 

 

Polski rezydent, otrzymujący świadczenie z wielkiej Brytanii z tytułu niezdolności do pracy, mające charakter pomocy społecznej, nie zapłaci z tego tytułu podatku w Polsce.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Monika Pogroszewska

Tytuł: Skarbówka: zasiłek z Wielkiej Brytanii bez podatku

Link:https://www.rp.pl/podatki/art19071121-skarbowka-zasilek-z-wielkiej-brytanii-bez-podatku

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."