Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 30 listopada 2021 r.

czw., 12/09/2021 - 07:39 -- Gwarant

1.    Umorzenie udziałów także może być transakcją kontrolowaną

Tagi: interpretacja indywidualna, PIT, umorzenie, ceny transferowe,

 

Tak stwierdził Dyrektor KIS w jednej z wydanych interpretacji zajmując tym samym stanowisko odmienne od prezentowanego w orzecznictwie. Zdaniem organu podatkowego jeżeli kwota transakcji z tytułu umorzenia przekroczy kwotę dwóch milionów złotych, konieczne będzie przygotowanie lokalnej dokumentacji cen transferowych.

 

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Mariusz Szulc

Tytuł: Umorzenie udziałów z dokumentacją cen transferowych

Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8302763,dokumentacja-cen-transferowych-umorzenie-udzialow-interpretacja-podatkowa.html

 

 

2.    Ulga termomodernizacyjna tylko dla po oddaniu budynku do użytku

Tagi: ulga termomodernizacyjna, 

 

Nie można dokonać odliczenia z tytułu ulgi termomodernizacyjnej, jeżeli w świetle prawa budowlanego obiekt nadal znajduje się w budowie.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Monika Pogroszewska

Tytuł: Za wcześnie zainwestujesz w fotowoltaikę, możesz stracić ulgę

Link: https://www.rp.pl/podatki/art19144881-za-wczesnie-zainwestujesz-w-fotowoltaike-mozesz-stracic-ulge

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."