Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 5 listopada 2021 r.

pon., 11/08/2021 - 07:17 -- Gwarant

1.    Exit tax – przeniesienie musi mieć charakter definitywny

 

Tagi: exit tax, 

 

Osoba przenosząca za granicę majątek do przemijającego użytku, w celu wykonania zakontraktowanych usług, nie musi płacić podatku od niezrealizowanych zysków.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Mariusz Szulc

Tytuł: Nie ma exit tax, gdy majątek jest tylko wypożyczony

Link:https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8285178,exit-tax-majatek-jest-wypozyczony.html

 

 

2.    Separacja nie przekreśli prawa do ulgi od darowizn

 

Tagi:  małżeństwo, separacja, darowizna,

 

Separacja nie wpływa na sytuację małżonków w podatku od darowizn – małżonkowie pozostający w separacji mogą korzystać z ulgi właściwej dla grupy zerowej.

 

Źródło: Prawo.pl

Autor: Krzysztof Koślicki

Tytuł: Małżonkowie w separacji też mogą uniknąć podatku od spadków i darowizn

Link:https://www.prawo.pl/podatki/malzonkowie-w-separacji-a-podatek-od-spadkow-i-darowizn,511597.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."