Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 6 września 2021 r.

wt., 09/07/2021 - 07:37 -- Gwarant

1.    Składka zdrowotna wyższa, ale bez corocznych podwyżek

 

Tagi: Polska Ład, składka zdrowotna, 

 

Składka zdrowotna  w 2022 r. ma wynosić 4,8% dochodu i już docelowo pozostać na takim poziomie na tym poziomie. Ryczałtowcom proponuje się stawki zryczałtowane od 300 do 900zł miesięcznie w zależności od wielkości przychodów. Zaproponowane zostanie również wprowadzenie podatku przychodowego dla największych przedsiębiorców.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Mateusz Rzemek

Tytuł: Niższa składka na NFZ w zamian za nowy podatek

Link:https://www.rp.pl/zus/art18887911-nizsza-skladka-na-nfz-w-zamian-za-nowy-podatek

 

 

2.    VAT od fastfoodów – kolejny pozytywny wyrok NSA

 

Tagi:  wyrok NSA, VAT,   

 

To czy klient spożywa posiłek po nabyciu, determinuje wysokość stawki VAT. Jeżeli spożycie nie następuje w miejscu zakupu, mamy do czynienia z dostawą posiłku gotowego obciążoną 5% VAT.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Łukasz Zalewski

Tytuł: Jest już linia orzecznicza w NSA w sprawie VAT od fast foodów

Link:https://podatki.gazetaprawna.pl/vat/artykuly/8238182,vat-od-fast-foodow-linia-orzecznicza-w-nsa.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."