Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 7 grudnia 2021 r.

czw., 12/09/2021 - 07:42 -- Gwarant

1.    Niekorzystne zmiany w leasingu nie dotyczą VAT

Tagi: Polski Ład, leasing, 

 

Niekorzystne zmian w zakresie sprzedaży samochodów wykupionych z leasingu na cele prywatne odnoszą się jedynie do kwestii podatku dochodowego. Sprzedaż z majątku prywatnego co do zasady nie będzie opodatkowana VAT.

 

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Agnieszka Pokojska

Tytuł: Polski Ład: Sprzedaż poleasingowego auta z PIT, ale bez VAT

Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8308116,polski-lad-leasing-pit-vat-sprzedaz-samochodu.html

 

 

2.    Spółka z o.o. – jak uniknąć składki zdrowotnej?

Tagi: Polski Ład, składka zdrowotna, spółka z o.o., 

 

Zmiana umowy spółki w taki sposób ażeby przewidywała zobowiązanie wspólnika do powtarzających się świadczeń pieniężnych pozwoli na uniknięcie konieczności płacenia składki zdrowotnej. Tego typu wynagrodzenie opodatkowane będzie według skali podatkowej.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Przemysław Wojtasik

Tytuł: Prezes zapłaci 9-proc. składkę zdrowotną. Chyba żespółka zmieni umowę

Link: https://www.rp.pl/zus/art19172051-prezes-zaplaci-9-proc-skladke-zdrowotna-chyba-ze-spolka-zmieni-umowe

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."