Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 8 listopada 2021 r.

wt., 11/09/2021 - 07:47 -- Gwarant

1.    Biuro na jachcie nie da prawa do odliczenia

Tagi: CIT, najem, koszt uzyskania przychodu, jacht, 

 

Wynajmowana jednostka pływająca co do zasady służy celom rekreacyjnym – ulokowanie w niej biura służącego prowadzeniu działalności i promocji firmy nie daje prawa do odliczenia wydatków związanych z wynajmem jachtu.

 

 Źródło: Rzeczpospolita

 Tytuł: Biuro na jachcie bez prawa do odliczenia VAT

 Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8285178,exit-tax-majatek-jest-wypozyczony.html

 

 

2.    Działalność nierejestrowaną można łączyć z przychodami z innych umów

Tagi:  interpretacja indywidualna, PIT, działalność nierejestrowana, umowa zlecenie, 

 

Przychody uzyskiwane z działalności wykonywanej osobiście nie wliczają się do limitu przychodów z działalności nierejestrowanej.

 

 Źródło: Rzeczpospolita

 Autor: Monika Pogroszewska

 Tytuł: Fiskus daje swobodę w łączeniu różnych umów

 Link: https://www.rp.pl/podatki/art19081311-biuro-na-jachcie-bez-prawa-do-odliczenia-vat

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."