Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 9 listopada 2021 r.

śr., 11/10/2021 - 07:39 -- Gwarant

1.    KSeF dla chętnych już od nowego roku

Tagi: KSeF

 

KSeF czyli krajowy system e-faktur, uczyni wystawienie faktur w formie elektronicznej obligatoryjnym. Główną korzyścią ma być skrócenie czasu oczekiwania na zwrot VAT o 1/3 oraz fakt, że faktura będzie przechowywana bezpośrednio w zasobach MF. W 2022 roku korzystanie z systemu będzie dobrowolne, od 2023 roku stanie się obligatoryjne.

 

 Źródło: Prawo.pl

 Autor: Krzysztof Koślicki

 Tytuł: Rewolucyjne zmiany w wystawianiu faktur coraz bliżej

 Link:  https://www.prawo.pl/podatki/efaktury-w-ksef-od-stycznia-2022,511646.html

 

 

2.    Nie będzie czynnego żalu, od błędów w JPK

Tagi:  czynny żal, JPK

 

Ani błędy w części deklaracyjnej  ani błędy w części ewidencyjnej nie będą wiązały się z koniecznością złożenia czynnego żalu.

 

Źródło: Prawo.pl

Autor: Krzysztof Koślicki

Tytuł: Błąd w JPK_VAT bez czynnego żalu

Link:  https://www.prawo.pl/podatki/blad-w-jpk_vat-bez-czynnego-zalu,511652.html

 

 

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."