Polski English

Najważniejsze informacje z dnia 12 listopada 2021 r.

pon., 11/15/2021 - 07:38 -- Gwarant

1.    Ulga mieszkaniowa nie tylko na budynek mieszkalny

Tagi: wyrok NSA, PIT, ulga mieszkaniowa,

 

Nie można ograniczać ulgi mieszkaniowej jedynie do budynku mieszkalnego – jeżeli cała nieruchomość jest traktowana jako mieszkaniowa, ulga obejmie wszystkie zlokalizowane w jej granicach budynki. Także te o przeznaczeniu gospodarczym.

 

 

 Źródło: Rzeczpospolita

 Autor: Aleksandra Tarka

 Tytuł: Gdy dom to całość, jest pełna ulga mieszkaniowa

 Link: https://www.rp.pl/podatki/art19092051-gdy-dom-to-calosc-jest-pelna-ulga-mieszkaniowa

 

 

2.    Odliczenie straty spółki przejmowanej nie kiedy jest możliwe

Tagi:  CIT, przejęcie, strata, 

 

Jeżeli przejęcie inne spółki znajduje uzasadnienie gospodarcze i spełnione zostają przesłanki wymienione w ustawie, spółka przejmująca będzie mogła rozliczyć stratę spółki przejmowanej.

 

 Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

 Autor: Mariusz Szulc

 Tytuł: Nie każda restrukturyzacja przekreśla prawo do odjęcia straty

 Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8287986,cit-interpretacja-restrukturyzacja.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."