Polski English

O nas

Nasza działalność prowadzona jest poprzez wyodrębnione podmioty dedykowane pod dany rodzaj usług z zakresu rachunkowości:

GWARANT FINANSE I KSIĘGOWOŚĆ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa to licencjonowane biuro rachunkowe i podatkowe, które świadczy usługi księgowe, podatkowe i kadrowo - płacowe na podstawie certyfikatu nr 17563/00 wydanego przez Ministra Finansów.

KANCELARIA BIEGŁEGO REWIDENTA GWARANT Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to podmiot wpisany na listę KIBR podmiotów uprawnionych do badania sprawozdań finansowych pod nr 3885, który świadczy usługi rewizji finansowej, doradztwa podatkowego i inne należące do kompetencji biegłego rewidenta.

Oba podmioty kontynuują działalność i tradycje podmiotu Biuro Rachunkowe i Podatkowe, Kancelaria Biegłego Rewidenta Gwarant Renata Gruszka, które rozpoczęło działalność w roku 2000.

Nasze biura to rzetelność, nowoczesność i fachowe podejście do każdego, nawet najbardziej skomplikowanego problemu. Naszą dewizą jest partnerstwo w interesach, a priorytetem – sukces klienta. Nasi klienci to docenili, czego dowodem są referencje.

Abyśmy mogli świadczyć usługi na najwyższym poziomie, nasi pracownicy ciągle dbają o doskonalenie umiejętności i rozwój zawodowy, uczestnicząc w kursach i szkoleniach. Najbardziej skomplikowane problemy pokonujemy konsultując się z naszymi współpracownikami, do których należą kancelarie prawne i audytorskie.

Pracujemy na nowoczesnym sprzęcie, między innymi z wykorzystaniem najnowszej wersji oprogramowania CDN OPTIMA firmy COMARCH S.A., dzięki któremu zapewniamy:

  • oprogramowanie zawsze dostosowane do najnowszych przepisów
  • bezpłatny program do fakturowania
  • bezpośrednie połączenie biura z programem ERP Klienta
  • bezpłatne narzędzie informatyczne pn. Pulpit Klienta (Responsywna aplikacja dostępna przez przeglądarkę www. Służy do przesyłania faktur kosztowych i przychodowych do biura rachunkowego. Klient uzyskuje łatwy dostęp do informacji z faktur, w szybki i łatwy sposób komunikuje się z biurem, a także ma wgląd w swoje rozliczenia i deklaracje).

Zachęcamy do skorzystania z usług outsourcingu księgowego oraz kadrowo-płacowego.

6 powodów stosowania outsourcingu

  • Redukcja i lepsza kontrola kosztów bezpośrednich
  • Koncentracja na działalności podstawowej
  • Dostęp do najlepszych i najnowszych rozwiązań
  • Przeznaczenie uwolnionych zasobów do innych celów
  • Niedostępność zasobów wewnątrz firmy
  • Podział ryzyka z usługodawcą

Porównanie świadczenia usług księgowych przez firmę zewnętrzną i przez pracowników etatowych:

Firma zewnętrzna

Pracownik

niskie koszty zarządzania kontraktem

wysokie koszty utrzymania (narzuty na wynagrodzenia)

wysokie kompetencje, duży obiektywizm w doborze metod

stosowanie metod najwygodniejszych dla siebie

brak kosztów podnoszenia kwalifikacji

konieczność ponoszenia kosztów stałej aktualizacji wiedzy (szkolenia)

zapewniona ciągłość pracy

przerwy urlopowe, zwolnienia lekarskie, rotacja

doświadczenie to suma doświadczeń zespołu

praktyka jednostkowa

doświadczenie w obsłudze kontroli podatkowych i skarbowych

kontakt z kontrolą raz na kilka lat lub rzadziej

gwarancja bezpieczeństwa przetwarzania danych

możliwość utraty pracownika wraz z ważnymi informacjami

 

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."